Skip links

Forum Tańca

doradztwo marketingowe

Wyzwanie

Masz firmę i niby robisz wszystko dobrze, ale czujesz, że możesz robić to lepiej? Nie masz czasu zajmować się wszystkim, myśleć kreatywnie o tych wszystkich pomysłach i social media? Jeśli tak, to jesteś w podobnym miejscu, co właściciele szkoły tańca „Forum Tańca” – genialnej szkoły bachiaty i salsy z Krakowa.  Zgłosili się do nas z pytaniem: co zrobić, by mieć lepszy i skuteczniejszy marketing, jak się wyróżnić?

Audyt komunikacji i konkurencji

Zbadaliśmy szybko, jak nasz klient się komunikuje – na stronie i w social mediach oraz co robi jego konkurencja. Odwiedziliśmy szkołę, by zbadać jak zajęcia wyglądają w praktyce. Po tym, przekazaliśmy klientowi ponad 20 prostych wskazówek do wdrożenia od razu. 

Po co badać konkurencję?

Musisz sprawdzać konkurencję, żeby wiedzieć, jakie w branży są standardy. Czasami nie warto je przełamywać, bo ludzie, cóż – lubią proste rozwiązania. Z drugiej strony musisz mieć miejsce, żeby się wyróżnić. Po to właśnie badamy konkurencję.

Badania, Bank Słów i Teksty

Kolejnym krokiem było zbadanie klientów – czym jest dla nich taniec, co lubią w Forum Tańca, czemu przychodzą akurat tutaj. Z badań przygotowaliśmy raport  i omówiliśmy go na spotkaniu z klientem.

Na podstawie badań powstał „Bank Słów”, czyli prosty przewodnik (w edytowalnym dla klienta dokumencie) z pogrupowanymi tematycznie opisami szkoły. To wszystko klient będzie wykorzystywał w reklamach i na social media (kopiuj – wklej:)

Więcej niż… Pomysły na social media Ponieważ badania przyniosły dla klienta kopalnię pomysłów *i sami mieliśmy ich sporo, zrobiliśmy dla klienta coś jeszcze w ramach bonusu - pogrupowaliśmy kategorie klientów i przygotowaliśmy pomysły na w miarę ekonomiczne dotarcie do każdej z grup. Do wykorzystania od razu, z gotowymi tekstami i pomysłami.

Tip dla Ciebie

Nie musisz mieć wielkiego budżetu, by robić dobry marketing. To ściema. Oczywiście, potrzebujesz budżetu na reklamę, szczególnie jak masz nowy produkt. Ale czasem, tak jak w przypadku Forum Tańca wystarczy naprawdę dobry produkt - w 100% dopasowany do zapotrzebowania rynku. Taki produkt „sam” sprzeda się przez polecenia. Dlatego, zamiast myśleć o reklamie - najpierw zastanów się jak NAJLEPIEJ, lepiej niż konkurencja odpowiedzieć na potrzeby klienta. I dopiero wtedy otwieraj nowy biznes.