Skip links

Biznes to więcej niż tylko zarabianie pieniędzy. Pomożemy także Tobie jeśli tak jak nam zależy Ci na wynikach.

Jesteśmy Joanna i Jarek. Razem prowadzimy agencję Brand Useful i mamy “super - mózg” - nasze pomysły są podwójnie dobre i podwójnie przemyślane. Inaczej patrzymy też na świat i jego wyzwania bo razem jesteśmy czerwono niebiescy.

Jeśli tu jesteś, to pewnie zastanawiasz się, czy się dogadamy. Opowiemy Ci trochę o nas. I sam zdecyduj.

Joanna

Jestem strateżką, copywriterką, wykładowczynią, założycielką i współwłaścicielką agencji Brand Useful.

Od 15 lat działam w marketingu. Doświadczenie zdobywałam w znanych agencjach reklamowych, prowadząc projekty dla dużych marek i instytucji. Ukończyłam warszawską Szkołę SAR i mam dyplom stratega marketingowego.Mam też dyplom ukończenia studiów doktoranckich, ale to zupełnie inna historia.

Wykładam e-marketing, strategie digital na Uniwersytecie Papieskim i Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie. Jestem także współ-opiekunem studiów Brand Manager WSB w Gdyni.

Teraz pewnie zastanawiasz się, co z praktyką.

Posiadam wiedzę praktyczną - nie tylko z teorii. Pracowałam z takimi markami jak Continental, Nutella, O bag, Zamek Wawel, Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Publikuję regularnie w Sprawnym marketingu, Marketingu przy kawie, Marketer+, Nowym Marketingu i Briefie.

Jarek

Jestem analitykiem, strategiem, kreatywnym, copywriterem, wykładowcą i współwłaścicielem agencji Brand Useful

Skończyłem studia ze strategi social media na AGH, i jestem też dyplomowanym audytorem. Do tego przez 11 lat pracowałem w dużej korporacji gdzie poznałem siłę informacji. Wierze że liczby maja dużo do powiedzenia.

Prowadzę zajęcia na uczelni z tematyki SEO, reklam, lejka marketingowego i social media oraz szkolenia z Youtube oraz Facebooka i Linkedin.

A co z praktyką?

W naszej agencji mam podwójną rolę. Po pierwsze zajmuję się wszystkim związanym z techologią (reklamy, mailingi, CMS, anlaityka danych).

A po drugie odpowiadam za pomysły kreatywne ale także ich wdrożenie w lejkach marketingowych.

Ma doświadczenie w obsłudze reklam w różnych systemach (Facebook, Instagram, Linkedin, YouTube, Google, mailingi). Pracowałem z takimi markami jak Continental, Uniroyal, Barum, Nutella, Stag, O bag. W sumie z tymi samymi, co Joanna bo dla klientów pracujemy razem.

Jak powstał niebiesko czerwony zespół​

Początek Brand Useful był pełen obaw, które na szczęście okazały się płonne. Szybko się okazało, że rynek usług marketingowych potrzebuje ludzi takich jak ja. Po roku uznaliśmy, że pora na kolejny krok, by Jarek odszedł z korporacji. I tak zaczęła się nasza wspólna przygoda.

Jarek ma umiejętności analityczne i wymyśla świetne koncepty kreatywne. Ja jestem szybka i potrafię w błyskawicznym tempie znaleźć rozwiązanie. W modelu Eriksona - ja jestem czerwona, a Jarek niebieski.Pracowaliśmy jak standardowa agencja - kreacje, konkursy, posty reklamy etc. Wśród naszych klientów były takie firmy jak Continental, Echo investment, Nutella, Multikino.​​

Szybko zauważyliśmy, że to, czego potrzebują firmy to nie działania ad hoc a konkretny plan. Strategię marki - co poprowadzi je krok po kroku do konkretnych wyników.​

Wartości którymi się kierujemy

Użyteczność

Dostaniesz konkret, który od razu możesz użyć

Uczciwość

Mówimy otwarcie i jasno o wszystkim, jeśli nie możemy pomóc zaproponujemy Ci rozwiązanie.

Eksperckość

Wiesz, jakie rozwiązania marketingowe użyć i czego oczekiwać po nich

Zaopiekowanie

Masz nasze wsparcie tam, gdzie potrzebujesz, zawsze jesteśmy skupieni na Twoim celu.

Wsparcie cały czas

Nie zostawimy Cię , pomożemy we wdrożeniu konkretnych działań.

Co robimy?

Pracujemy z firmami strategicznie. Rozwiązujemy ich problemy marketingowe i bezpośrednio przyczyniamy się do poprawienia sprzedaży.

W CZYM POMAGAMY

 • planowaniu komunikacji
 • budowaniu wizerunku firmy
 • dotarciu do klientów
 • działaniach reklamowych
 • wdrożeniu starategii

 • CO ROBIMY

 • strategia marki
 • plan komunikacji
 • doradztwo
 • audyt kanałów
 • teksty pod SEO
 • na strony www

 • SZKOLIMY

 • z neurocopywritingu
 • ze strategii marki
 • z nowych trendów
 • z content marketingu

 • Nasz zespół

  W naszym zespole są graficy, fotografowie, animatorzy, inni copywriterzy, specjaliści UX, którzy wspierają nas w zależności od potrzeb.

  Jak dotąd wszystkie zlecenia realizujemy w terminie. Jak dotąd 100% firm, którym zrobiliśmy strategię dało nam pozytywne opinie — wszystkie nadal są na rynku.

  100% brzmi niewiarygodnie ale faktycznie tak jest!

  Najbardziej lubimy pracować z właścicielami firm, którzy są skoncentrowani na efektach. Chcą mieć porządny marketing, ale nie stać ich na sieciowe agencje.

  Co nas wyróżnia?

  Pracując z nami zawsze masz kontakt z szefem. Nikt nie odeśle Cię po decyzje.

  Poznając nas wiesz, z kim będziesz pracował - zawsze z jednym z nas.

  Dla nas liczy się nie tylko kreatywność, ale też Twój zysk, nie zdziw się, gdy zaproponujemy Ci jakieś “tańsze rozwiązanie” albo odradzimy inne. Tak mamy. Czy nam się to opłaca? Wierzę w to, że tak.

  Do pracy dobieramy Ci odpowiedni zespół (grafików, UX …) ale możemy też pracować z Twoimi pracownikami, jeśli ich masz, a potrzebujesz wsparcia.

  Nie podpisujemy umowy na 100 lat - jesteśmy, kiedy potrzebujesz.

  Chesz nas poznać lepiej?
  Napisz lub zadzwoń do nas ale najlepiej poznasz nas podczas pracy.

  Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.